مرز سکوت و صدا
نمای شهر طراح، ساخت و مجری صفر تا صد انواع نما و درب و پنجره آلومینیومی
English
لوور چوبی

لوور چوبی

درباره سرویس :

آفتاب گیر یا لوور (Louver) نوعی سایه‌بان هستند که علاوه بر جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید به داخل ساختمان، عبور هوا را نیز کنترل می‌کنند و هم چنین از نظر معماری، به زیبایی نمای ساختمان کمک می‌کنند. لوورها در سایزها و شکل‌های مختلف تولید می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به صورت افقی یا عمودی نصب کرد.

نمای لوور چوبی بیشتر اوقات از جنس چوب ترموود تهیه می شود. ترموود و نوع چوبی لوور در مدل های متفاوت و با اهدافی مانند زیبا سازی، جریان هوا، ممانعت از تابش مستقیم نور خورشید، جدا کننده و … ساخته شده است و در دکوراسیون داخلی و نما ها استفاده می شوند.

 

ترموود لوور و مزیت های استفاده از آن

  • ترموود ماده ای دوستدار طبیعت : امروزه توجه و پاسداشت طبیعت و محیط زیست مسئله مهم و حیاتی است و در تمامی امور مخصوصا صنعت ساخت و ساز نباید از این مسئله غافل شد. همانگونه که می دانیم ترموود نیزمانند چوب طبیعی قابلیت بازگشت به طبیعت را دارد و عنصری تجدید پذیر است و هیچ گونه ضرری برای طبیعت و محیط زیست ندارند. همچنین تولید و برداشت این الوارها از جنگل های پایدار است که رویش مجدد خواهند داشت.

 

  • ترموود لوور و صرفه اقتصادی : هزینه تهیه لوور آلومینیومی بسیار بیشتر از نوع چوبی و ترموود آن می باشد. در واقع تهیه و تولید لوور چوبی ارزان تر از بعضی متریال های دیگر می باشدو همچنین قدرت ماندگاری و دوام بسیاربیشتری دارد.

 

  • زیبایی منحصر به فرد ترموود : تمامی مصالحی که از آنها در تهیه لوور استفاده می شود از نظر زیبایی قابلیت مقایسه با جلوه و جذابیت ترموود را ندارند. به عنوان نمونه استفاده از لوور در سایه بان پنجره ها جلوه ای سه بعدی به نمای سازه می دهد و نتیجه ی استفاده از تیغه های موازی می باشد. در واقع به جرئت می توان گفت زیبایی که ترموود در نمای بناها از خود به جای میگذارد نگاه هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند.

 

  • متنوع بودن گونه های چوب : ترموودهای متنوع درسطوح خود رگه ها و امواج مختلفی دارند که سبب شده است بسیارمنحصر به فرد باشد. لوور ها اغلب از الوارهای درختانی مانند کاج، صنوبر، سدار و … تولید می شوند.

 

پروژه زیر با استفاده از مصالح مدرن و با الهام از فضاهای ویلایی با چوب ترمووود در نمای ساختمان ایجاد شده است.( لوور نما  معمولا با چوبهای ۴۲*۴۲ و با زیر سازی فلزی اجرا میگردد.)

صاحب شرکت داروسازی یک زوج مسن است که دوست دارند  حس خانه را در مطب ( محل کار ) احساس کنند.

لوور چوبی

برای تأمین تعادل نور و سایه و افزایش بهره وری از کنترل آب و هوا منفعل، توده ها با یک سیستم مش طراحی شده احاطه شده اند. (لوور نما با چوب ترمووود)

این پروژه جایزه پروژه دفتر آینده WAF Future 2013 و جایزه MIPIM 2015 بهترین دفتر و توسعه تجارت را دریافت کرد.

 

لوور چوبی